Субота, 17.02.2018, 21:47
Городенківська РДА
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Розділи новин
Економіка, фінанси [190]
Соціальний захист [245]
Агропромисловий розвиток [179]
Молодь і спорт [463]
Діти [320]
Релігія, Культура. Туризм [431]
Освіта [289]
Місцеве самоврядування [57]
Оперативна інформація управління з питань надзвичайних ситуацій [267]
Правопорядок, оборонна та мобілізац [69]
Суспільно-політична ситуація, євроінтеграційні процеси, співпраця з м.Бжег (Польща) [658]
Місцеві ЗМІ [19]
Охорона здоров'я [58]
Статистика інформує [559]
Пенсійне забезпечення [123]
Управління юстиції інформує [182]
Інвестиції та інвестиційні проекти [18]
Державна податкова інспекція [334]
РЦСССДМ [195]
Нормативно-правові акти [9]
Нормативно-правові акти, що належать до компетенції РДА, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню
Відомості про взаємодію з громадською радою та її діяльністю [16]
Звернення громадян [26]
Сектор інформаційної діяльності та комунікації з громадскістю [817]
Державний реєстр виборців [5]
Центр зайнятості [54]
Архів [1]
Архітектура та містобудування [7]
Відомості про проведення консультацій з громадськістю [2]
Відомості про проведення консультацій з громадськістю, громадської експертизи та врахування громадської думки
Громадська експертиза та обговорення [5]
Виконання Закону України "Про очищення влади" [20]
Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади [4]
Надання громадянам і юридичним особам інформаційних послуг загального призначення [1]
Виконання місцевого бюджету [10]
Відомості про проведення закупівлі товарів (робіт, послуг) за державні кошти [3]
Інформаційні ресурси з питань, що належать до компетенції РДА [1]
Цільовві програми у відповідній сфері [1]
Регуляторна діяльність [2]
Регуляторна діяльність: плани підготовки регуляторних актів; повідомлення про оприлюднення та проекти регуляторних актів; звіти про відстеження результативності; реєстр регулярних актів
Порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень розпорядників інформації [1]
Порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень розпорядників інформації, дій чи бездіяльності, зразки документів та інших матеріалів, необхідних для звернення громадян чи органу
Відомості про сплату місцевих податків і зборів, комунальних платежів [1]
Відомості про сплату місцевих податків і зборів, комунальних платежів. у тому числі тарифи та пільги окремим групам платників, розрахунки юридичних і фізичних осіб з бюджетом відповідного рівня
Місія, функції, повноваження, основні завдання та нормативно-правові засади діяльності [1]
Місцезнаходження органу, його управлінь, відділів та інших структурних підрозділів [1]
Місцезнаходження органу, його управлінь, відділів та інших структурних підрозділів (поштові адреси, номери телефонів, факсів, адреси електронної пошти та веб-сайтів)
Порядок оскарження прийнятих рішень [1]
Основні функції структурних підрозділів [1]
Основні функції структурних підрозділів, а також прізвища, імена, по батькові, номери телефонів, адреси електронної пошти їх керівників
Прізвище, ім’я та по батькові, службові номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти керівника [1]
Прізвище, ім’я та по батькові, службові номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти керівника органу та його заступників
Адреса електронної пошти структурного підрозділу, відповідального за приймання [1]
Адреса електронної пошти структурного підрозділу, відповідального за приймання і реєстрацію вхідної кореспонденції
Територіальні органи [0]
Розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установ [1]
Соціально-економічний розвиток регіону [0]
Показники розрахунків за енергоносії [2]
Антикорупційна діяльність [0]
Інформація про систему обліку, види інформації, яку зберігає розпорядник [1]
Головна » 2016 » Вересень » 28 » Городенківське відділення Тисменицької ОДПІ інформує
Городенківське відділення Тисменицької ОДПІ інформує
15:41

 Про бюджетне відшкодування   податку на додану вартість

Державна фiскальна служба України з метою налагодження ефективного контролю за станом та порядком організації перевірок пpaвoмipнocтi нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повiдомляє.

 Порядок визначення суми ПДВ, що пiдлягає вiдшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному вiдшкодуванню), регламентовано ст. 200 Податкового кодексу України (далi - Кодекс).

 Сума податку, що пiдлягає сплатi (перерахуванню) до Державногобюджету України або бюджетному вiдшкодуванню, визначається як рiзницямiж сумою податкового зобов'язання звiтного (податкового) перiодута сумою податкового кредиту такого звiтного (податкового) перiоду(п. 201 ст. 200 Кодексу).

З 1 лютого 2016 року набрали чинностi змiни, внeceнi до Кодексу, Законом України вiд 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змiн до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі - Закон України №909-VIII) до порядку бюджетного відшкодування ПДВ, зокрема якими скасовано норму з автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ (виключено п. 200.18 ст. 200 Кодексу) та запроваджено Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення заяв до реєстру i для всіх без виключення платників відшкодування за наслідками тридцятиденної камеральної перевірки.

Згідно з чинним законодавством підставою для бюджетного відшкодування ПДВ є заява платника про повернення суми податку, фактично сплаченої отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, яка відображається у податковій декларації з ПДВ, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації.

При цьому зазначаємо, що вiдповiдно до п. 200.10. ст. 200 Кодексу протягом 30 календарних днiв, що настають за граничним терміном подання податкової декларацiї, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цiєї cтaттi та подали заяву про повернення суми бюджетного вiдшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених п. 200.11 ст. 200 Кодексу - за результатами документальної перевірки, що проводиться відповідно до Кодексу.

Контролюючий орган зобов'язаний протягом п'яти робочих днів після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок iз зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

У разi наявностi у платника податку податкового боргу бюджетному вiдшкодуванню пiдлягає заявлена сума податку, зменшена на суму такого податкового боргу (пункт 200.12 стаття 200 Кодексу).

Наказ Державної податкової служби України вiд 19.06.2012 № 522, яким затверджено Регламент опрацювання податкових декларацiй з податку на додану вартість, за якими задекларовано від’ємне значення та/або бюджетне відшкодування податку на додану вартість, застосовується з урахуванням вимог Кодексу.

Висновки формуються та подаються до органiв державного казначейства за місцем реєстрації платника податку відповідно до Порядку формування та надсилання узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначених у висновках, затвердженого спільним наказом Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України вiд 03.02.2011 № 68/23 (далi - спільний наказ № 68/23).

2З.08.2016 набрав чинності наказ Міністерствa фiнансiв України від 13.07.2016 №606 «Про затвердження форм документiв, що використовуються у процесi вiдшкодування сум податку на додану вартість» (зареєстрований у Miністерствi юстицiї України 02.08.2016 за №1069/29199, далi – наказ №606).

Наказ №606 розроблений у зв’язку зi змiнами до порядку бюджетного вiдшкодування ПДВ, внесеними до Кодексу Законом № 909-VIII, зокрема щодо запровадження бюджетного вiдшкодування податку на додану вартість у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

Вiдповiдно до законодавчих змiн наказом №606 затверджено оновленi форми висновку про суми бюджетного вiдшкодування ПДВ, на пiдставi яких органами Державної казначейської слyжби України проводиться повернення таких сум з державного бюджету платнику.

Разом з тим порядок взаємодії органiв державної влади пiд час вiдшкодування ПДВ визначено постановою Кабiнету Міністрів України вiд 17 сiчня 2011 року №39 та спiльним наказом № 68/2З, положення яких спрямованi на:

встановлення чiткого механiзму взаемодiї територiальних органiв ДФС та органiв державного казначейства;

 недопущення неправомiрного вiдшкодування ПДВ;

ведення належного облiку вiдшкодованих сум ПДВ.

На сьогоднi положення зазначених пiдзаконних актів є чинними та застосовуютъся з урахуванням вимог Кодексу.

 Умови застосування режиму вільної торгівлі з країнами ЄС, ЄАВТ,     Чорногорією та Республікою Македонії

 На сьогодні Україною укладено 20 багатосторонніх та двосторонніх угод про вільну торгівлю із 45 країнами світу, з яких 28 країн-членів ЄС, країни СНД (Азербайджан, Казахстан, Білорусь, Киргизстан, Вірменія, Молдова, Російська Федерація, Туркменістан, Таджикистан, Узбекистан), країни ГУАМ (Грузія, Азербайджан, Молдова), ЄАВТ (Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн), а також Македонія, Грузія та Чорногорія.

 Товари, які призначені для митної території України та імпортуються на умовах угод про вільну торгівлю з країнами ЄС, ЄАВТ, Чорногорією та Республікою Македонія, звільняються від сплати ввізного мита або для них зменшується рівень ставок ввізного мита за наступних умов:

для підтвердження походження товарів митним органам надаються:

 сертифікат із перевезення (походження) товару форми «EUR.1», зразок якого наведено в додатках до угод або декларація інвойс, оформлена експортером, текст якої наведено у додатках до угод (за винятком Республіки Македонія);

виконується правило «пряме транспортування»:

 Тобто, якщо товари становлять одну цілісну товарну партію, вони можуть транспортуватися через територію інших країн у разі необхідності перевантаження або із застосуванням тимчасового складування на таких територіях за умови, що у країні транзиту або складування вони залишаються під наглядом митних органів та не піддаються іншим операціям, крім операцій вивантаження, перевантаження або іншим операціям, необхідним для збереження їх у справному стані.

 Для підтвердження даного правила митним органам країни імпорту надаються:

 - єдиний транспортний документ на перевезення з країни-експортера через країну транзиту

 - або сертифікат, виданий митними органами країни транзиту, який містить детальний опис продуктів та у якому зазначаються дати вивантаження та перевантаження продуктів і за необхід­ності — назви суден або інших використаних видів транспорту, а також який засвідчує умови, за яких продукти перебували на території країни транзиту,

 - або будь-які підтверджуючі документи.

                                                                                ВАЖЛИВО      

Скористайтесь можливістю отримати податкову знижку

 Право на податкову знижку мають громадяни, які протягом 2015 року отримували дохід у вигляді заробітної плати, сплачували податок на доходи фізичних осіб та понесли витрати:

 

 -  на навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення;

 -  у вигляді сплати процентів за користування іпотечним житловим кредитом;

 -  на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;

 -  на будівництво (придбання) доступного житла;

 -  на переобладнання транспортного засобу, у зв‘язку з використанням біопалива;

 -  інші.

 Повний перелік витрат, які включаються до податкової знижки, зазначено у статі 166 Податкового кодексу України.

 Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік, яку необхідно подати до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті) до 31 грудня 2016 року.

 Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

 

 

Категорія: Державна податкова інспекція | Переглядів: 105 | Додав: Russell
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Календар новин
«  Вересень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Пошук
Друзі сайту
Карта захисних споруд
цивільного захисту
Українське національне інформаційне агенство
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018Хостинг від uCoz